публикуване на статия| * | #|публикуване на коментар
VIP ЗОНА| |ПРАВИЛА| |Официални изявления | | | |
***

сряда, 17 март 2010 г.

Сладко "Отъ Еснафската смокиня"

***



"Сопотски Еснафъ" пуска новъ продуктъ:
смокиново сладко




Сладкото е с лимитирана серия, и не е предвидено за разпространение в търговската мрежа.

Ще се подарява на личности със обществено полезни и еснафски заслуги.

  • Чудодейната амброзия е сварена по тайна рецепта (не казва) от Бойка.
  • Всяка опаковка съдържа по 2(две) смокини( +/- две), поради невъзможност да се сложи само една (някакси прекалено щеше да е... умували сме го )
  • Закрепването на хартията за капачката, се осъществява с ластик, осигурен от Т. Георгиева, но повече не мога да напиша, че е секретно
  • Етикетът и оформлението са в "ретро" издържан стил, скромно мое дело (предварително благодаря за поздравите, в очакваните ята от хвалебствени коментарии )


Публикувал: "Сопотски Еснафъ"

16 коментара:

  1. Поздрави естествено ще има!
    Но тогава когато и ний смогнем да се доредим подир заслужилите еснафски членове, че белким успеем да засмучем от въпросното сладко с въпросните две смокини(най-вече да засмучем от смокините)!!!
    P.S Разумява се смокините са две поради факта, че големината им не позволява да влязат три в буркана....

    ОтговорИзтриване
  2. NickiNight каза... ...белким успеем да засмучем от въпросното сладко...

    Не става така лесно без заслуги братко- Бойка не даде и лъжицата от огнището да оближем :-)))

    А смокините са две, и поради всеобщият кризис, с цел да се не разхищава и "пирува по време на чума". То и в къщи тая година затиснахме в качето има няма 10-на зелки.... и....то Брюкселски :-(
    А сега ми кажи с какъв буй да ги затисна :-(
    P.S. Иначе право си схванал символиката на зас(м)уканите 2 смокини
    -Две смокини- ето ти една символика
    -Две смокинки- ето ти друга символика

    ОтговорИзтриване
  3. Добре,че бешенежната смокинка на"Еснафъ Сопот",която мило (май не толкова)го помоли да изобрети завършека на този продукт,за да добие той вида,който заслужава.

    ОтговорИзтриване
  4. Явно смукането е ключът към всичко. Било то смокиня, било то смокинка!...И тогава ти идва да завършиш какво ли не.
    И правилно се употребява тук думата "завършва".
    Щото смокинките може и да свършват.
    Но само смукачите завършват!
    ...А що се отнася до брюкселското зеле-тебе бУй ти не требе.

    ОтговорИзтриване
  5. Кат' гледам... дискусията смело и сигурно върви към публикуването на непристойни клипове разни :-))))

    ОтговорИзтриване
  6. Гена свършил си много добра работа, съдейки по публикуваната снимка. Като оставим настрана смукателните коментари, дайте да помислим за приложение и на смокиновите листи. Освен за ядене, те могат да се използват и за други работи, ( като приикриване на нечии срамотии например )

    ОтговорИзтриване
  7. светльо каза... "...Като оставим настрана смукателните коментари, дайте да помислим за приложение и на смокиновите листи..."

    Хахаха.... Дръж се смокиньо, че ти подпукахме и листата ..хаха :-)))))))

    P.S. Като гледам какви алюзии предизвикват две смокини, представям си какво ще е чудо, ако решим на направим и сладко от (партийната)слива
    :-))))))))

    ОтговорИзтриване
  8. а пък на тема смокинови листа и туй(или по-скоро онУй) що прикриват, ако знаете какъв клип ми се намира...:-))))))))))

    ОтговорИзтриване
  9. ...а пък за листата на смокинята не се кахъри!
    Както засмукахме смокинките идва ред да засмучем и сливките- нямам против :-)))))))....

    ОтговорИзтриване
  10. NickiNight каза...
    "а пък на тема смокинови листа и туй(или по-скоро онУй) що прикриват, ако знаете какъв клип ми се намира...:-))))))))))"


    Зная аз, че си стара къща, и клипчета за растителност всякяква можеш да извадиш ;-))))

    ОтговорИзтриване
  11. Моля,моля сливите ги обичаме натурални.Никакви сладка,компоти или джибри!

    ОтговорИзтриване
  12. geri каза:... Моля,моля сливите ги обичаме натурални
    Е,... то... сливите всеки ги обича натурални :-))))

    ОтговорИзтриване
  13. И аз мисля, че сливите по са добре натурални :)))

    ОтговорИзтриване
  14. geriказа...
    Моля,моля сливите ги обичаме натурални.Никакви сладка,компоти или джибри!
    Изразявам съгласие с преждеговорившата другарка-съфорумничка по отношение на незаменимия вкус на натуралните сливи.
    Аз бих добавил, че питая особени предпочитания към тези сливи дето са без костилки :-))))

    ОтговорИзтриване
  15. То натурална сливка си е най- добре;-)

    Но когато сняг забръска,
    що ще чиниш ти зимЪска


    Все пак трябва да се приготвим и за дни, когато натуралната слива хич не е на една ръка разтояние.
    Трябва да се направи разнообразна зимнина, взависимост от предпочитания и моментни желания.Примерно:
    -сладко от сцепена, обезкостена слива
    -компот със плуващи в него млади и малки сливки
    -ошаф от узрели и големи сливи

    ОтговорИзтриване
  16. Предложенията за сливите са много добри стига да не са сушени

    ОтговорИзтриване

емотиконка се вмъква, като се постави символният и еквивалент в коментара
Можете да използвате някои HTML маркери, например:
<b></b>, <i></i>, <a href=""></a>
Как се публикува коментар, подробно е обяснено тук