публикуване на статия| * | #|публикуване на коментар
VIP ЗОНА| |ПРАВИЛА| |Официални изявления | | | |
***

сряда, 22 септември 2010 г.

22-септември - 102 години от обявяване на Независимостта на България

Ето че днес отбелязахме 102 - та годишнина от Обявяване Независимостта на България и къде нашата скромна група отдаде своята почит и признателност.

Интересното и познавателно пътуване започна в ранния следобед на 21 септември. След не много дълго пътуване отвъд Балкана пристигнахме в град Трявна. Там изчакахме към групата да се присъединят нашите приятели от Пловдив, Белене и София и от там всинца заедно към село Кисийции, където ни посрещна гостроприемния домакин на къща "Стария дъб" Какво се случи след това вижте сами:

Деня премина в нощ, а нощта в ден, да не забравим да благодарим на кулинарите, които ни предложиха прекрасна вечеря , уникални десерти и прекрасно подредена трапеза.

Сутринта пихме кафе, хапнахме от прекрасните катми и баница с локум приготвени от Калина.
Около обед всички ние се отправихме към центъра на град Трявна. Тук, за да отбележат празника подобаващо се събраха много РОДОЛЮБИВИ БЪЛГАРИ, които се включиха в открития урок по РОДОЛЮБИЕ организиран от регионален клуб Трявна на Дружество "Традиция" .

16 коментара:

  1. "Родолюбиви българи" а??
    Тези родолюбиви българи г-це си имат имена.
    :-))

    ОтговорИзтриване
  2. Останах приятно изненадан от уважението проявено от колегите в областта на приложните изкуства към нас и нашата работа.

    ОтговорИзтриване
  3. Айде пак се почна една ..... :))))
    Ти не си ли взе вече поука от недотам сродните нам форуми, или искаш админа и тука да те изтрие :))))

    ОтговорИзтриване
  4. Прав си Светльо, особено в дърворезбарските ателиета майсторите казаха, че няма да си мият и метат подовете поне година та да не изтъркат следите на ЕВГЕНИ ДИМОВ :)))

    ОтговорИзтриване
  5. -------------------------------------
    Neno каза:... особено в дърворезбарските ателиета майсторите казаха, че няма да си мият и метат подовете поне година та да не изтъркат следите на ЕВГЕНИ ДИМОВ :)))
    -------------------------------------

    Ей това е приказка!!!! Пост за показ!!!

    Призовавам и останалите съфорумници към конструктивен, градивен, позитивен ЕВГЕНИ ДИМОВ-ски тон :-)))))))))))))

    А не като разни тука поплювковци, дето нажежават обстановката (на махленско ниво) тук и в нЕкои други форуми >:-(

    P.S. Напомням само че остават броени часове до края на гласуването. Не остана- ГЛАСУВАЙТЕЕЕЕЕЕЕЕЕ!!!!

    ОтговорИзтриване
  6. Това, че познават вашата работа никак не ме учиди, защото винаги съм знаела, че сте уникални!

    ОтговорИзтриване
  7. Носят се слухове, че някои майстори в знак на почит след като разбрали, че в града име е Евгени Димов веднага са затворили дукяните си и излезли да го приветстват на улицата на занаятите.

    ОтговорИзтриване
  8. Така е, даже засвидетелсваха силен интерес към скромната ми еснафска персона. Ще поясня веднага- срещите протичаха горе долу в следния диалог:
    --------------------
    -Здравейте, аз съм колега, Евгени Димов, навярно сте чували.....

    -КОЙ!?!?!?

    --------------------

    Кажете ми съеснафници, ако майсторите не се интересуваха неистово от мен, щяха ли да зададават един и същ въпрос- "КОЙ?"

    ОтговорИзтриване
  9. Някой ще ми помогне ли с облачетата на снимката от календара на единение, написах диалога в долната тема но не знам как да го кача в облачетата, Гена HEEEELP !!!

    ОтговорИзтриване
  10. Ненко, за облачетата ще се погриже админа и той ще премести това, което си написал и ще публикува !

    ОтговорИзтриване
  11. Имам чувството, че този форум е създаден, за да величае "скромната еснафска персона" ЕВГЕНИ ДИМОВ. Ако се направи семантичен разбор на постовете (пък, ако щете и психологически такъв) ще се установи, че всичко се върти около него. Моля ви се, това вече не се търпи. Администраторът да се вземе в ръце и да поправи тази несправедливост! Това, което аз мога да направя по въпроса е да похваля друг член на Еснафа. И това е Таня Славова. Тя се прояви като велик организатор и благодарение на нея отидохме до Трявна. БРАВО, ТАНЧЕ!!!:-)

    ОтговорИзтриване
  12. -----------------------------
    Kalina_Malina каза:
    "...Имам чувството, че този форум е създаден, за да величае "скромната еснафска персона" ЕВГЕНИ ДИМОВ......Администраторът да се вземе в ръце и да...."

    -----------------------------
    Безсилен съм за съжаление да повлияя.
    Моите възможности са скромни- свеждат се до манипулирането на някой друг вот и толкова ;-)
    Но и Вие хич не ми помагате- гледам- с охота се снимате по площади Тревненски, с тази меко казано спорна личност(питайте Клисурци).
    Не е само туй, ами слушам, че и официално лице сте закарали в Трявна, манифестъ някакъв да прочете в чест на този ЕВГЕНИ ДИМОВ!?

    Иначе наистина трябва да благодарим на Таня Славова , за чудесния избор който бе направила, както и за таланта и, да организира такава дезорганизирана маса като еснафската. Ще трябва все пак да и дам някаква наградка......... май.........по-нататък.................

    ОтговорИзтриване
  13. Eто още едно потвърждение за нашата визита в Трявна и впечатлението, което остави групата на Соптоски Еснафь.
    Nadegda разказва впечталенията си от събитието и някак си макар и трудно успяла да преодолее силното впечатление от присъствието на еснафа Евгени Димов и отделя подобаващ респек и на останалите еснафи и някои нееснафи(но съпричастни към еснафското движение) :-)))))

    ОтговорИзтриване
  14. На тези, на които не им е пък толкова интересна персоната на "великомайстора" Евгени Димов :i , давам линк към сайта на къщата за гости, в която отседнахме:
    #h
    #l

    Чудесно място, до най-малката подробност!!!

    Сложих и банер в галерията ни с препратки:k

    ОтговорИзтриване
  15. Като я видях отново и се изпълних с умиление...
    Спомних си за катмите, локума, стаята с надуваемото легло и прочие....

    ОтговорИзтриване

емотиконка се вмъква, като се постави символният и еквивалент в коментара
Можете да използвате някои HTML маркери, например:
<b></b>, <i></i>, <a href=""></a>
Как се публикува коментар, подробно е обяснено тук