публикуване на статия| * | #|публикуване на коментар
VIP ЗОНА| |ПРАВИЛА| |Официални изявления | | | |
***

сряда, 8 септември 2010 г.

ЛОКУУУУУМ !!!

След дълги месеци на постоянен тормоз и огромни и постоянни критики, най-накрая Калина отиде отново в Истанбул и този път донесеееее ЛОКУУУУМ !


65 коментара:

  1. Така си е!
    Да си призная- мен вече ме бяха налегнали едни такива .... локумени отчаяния* .... и направо като гръм от ясно небе ми дойде да си призная, та не можах да разгърна до край консуматорските си възможностти :-(
    А локума наистина беше чудесен! У назе таквоз нема!! Благодаря Kalina_Malina, пак да донесеш, та да ни зарадваш.

    Благодаря и на Аллах, че чу най-после неколкогодишните ми гастрономически молитви ℂ⋆, та ми проводи чрез ръката на нашата близка, така жадувания локум..... нищо че нямаше клечка...

    ------------------------------
    * локумени отчаяния - това са си най-обикновенни отчаяния, само че някак си по-локумени :-)

    ОтговорИзтриване
  2. Ех как закъснях да му се невиди та да захапа и аз достойно от локумената изненада....

    ОтговорИзтриване
  3. Ежте бре маскари...., ежте.. Сега ви е паднало.

    ОтговорИзтриване
  4. Апропо...Понеже на кутията пише Али Баба като как я отворихте?
    Със "Сезам отвори се" ли?
    Или тука важи заклинанието "Локум разтвори се" :-))))))))))))))

    ОтговорИзтриване
  5. ______________________________________
    ‡† Nicki † Nnight †‡ каза: "Апропо...Понеже на кутията пише Али Баба..."
    ______________________________________

    Аз пък като го прочетох, си помислих, че тоз локум е дело на някой си Али, на баба му....

    ОтговорИзтриване
  6. От скитане по белия свят не ми остана време да чета форумите. Ама то много съм изтървала. Много словесни излеяния, много гняв и суета в сродни нам форуми. Та реших да спиша тук, дето е по-спокойно и дето се разбираме от половин дума. А думата ми е за локума. Дълго обмислях второто си пътуване до Истанбул града с една едничка мисъл - да ви донеса локум. Драго ми е сега като чета какъв хаир съм сторила. А Николай да не се притеснява. Има още локум - само трябва да ми дойде на гости!;) Пък може и с чай да го почерпя. Хайде, със здраве и до скоро!:-)

    ОтговорИзтриване
  7. Kalina_Malina каза...

    А Николай да не се притеснява. Има още локум - само трябва да ми дойде на гости!;) Пък може и с чай да го почерпя.

    Бива ли така Калина - за нас само мъничко локум, пък за него и чай... Бива ли така !?!

    ОтговорИзтриване
  8. Евгени сега може и *чаени* отчаяния да го обхванат !

    ОтговорИзтриване
  9. Танче, тъй рекох, щото усетих едно огорчение и леко разочарование от страна на Николай, че не е опитал локума. Пък и той от край време ми е слабост.;-) А виж сега, за Евгени се притесних. Дано да не обхващат чаени отчаяния, че тогава пак трябва да пътувам до Истанбул чай да купувам.:-)

    ОтговорИзтриване
  10. Аааа, за чаени отчаяния няма опастност , ама никаква.
    Виж- след цяло лято сред доматено- краставичен раскош, ме налягат по-скоро някакви свински отчаяния* , пък Истамбул няма да е от най-подходящите места за потушаването им.Копенхаген е мястото, ако ти се хапва домус.

    -------------------------
    свински отчаяния* - това са си също най-обикновенни отчаяния, само че някак си по-свински :-)

    ОтговорИзтриване
  11. Таня Славова каза... Бива ли така
    ..Бива бива..
    Вие се тъпкахте с локум, ама аз хем с локум и с чай ще се подсладя. Нека ви е яд ---Нъццццццц
    :-))))))))))))))

    ОтговорИзтриване
  12. Така, така, така ей тва нъццц направо ме изнерви ..... искам си чаяяяяяя !

    ОтговорИзтриване
  13. Направо ще ти пиша лично съобщение !

    ОтговорИзтриване
  14. _________________________________
    Таня Славова каза: " Направо ще ти пиша лично съобщение ! "
    _________________________________

    Опааа!!!! ... беше хвърУен Уек Уокум в мойта чинияааа...
    ;-)

    ОтговорИзтриване
  15. Абе и аз не можах да намажа много от този локум, понеже беше останало само жалки остатъци като отидох, така, че на Калина ще излезе по евтино да донесе още локум в четвъртък в еснафа вместо да ходим ние у тях на гости :))))

    ОтговорИзтриване
  16. Не виждам какво може да те изнерви, след като тук всеки има право да изрази свободно личното си мнение...
    P.S." Улавям някаква лека агресия, която "не ми е по мярка", и може би в този момент е разбираема, знам ли!? Ако смяташ, че не е уместно да пиша сега, известно време, или въобще, приятелко просто ме извести :) , може и на ЛС..."

    ОтговорИзтриване
  17. :-)))))))
    Ееееееееей, блокирАА ви десните клавиши ей!
    Интересно ми е ЛС-тата как ще ги копирате

    :-Р

    ОтговорИзтриване
  18. --------------------------------------
    Kalina_Malina каза:
    От скитане по белия свят не ми остана време да чета форумите. Ама то много съм изтървала. Много словесни излеяния...

    --------------------------------------
    Kalina_Malina, блъгодаря за локума, но излеяния се пише със "и"...
    :-P

    ОтговорИзтриване
  19. Е хайде холан... пък и ти излЕяния се пишело с И.
    То и "благодЪря" се пише с "а" ама това не пречи някои да го пишат с "Ъ"...:-))))

    ОтговорИзтриване
  20. ‡† Nicki † Nnight †‡, бих желал да чуя отговора на Kalina_Malina от Kalina_Malina, а не от нейните адвокати

    Сигурен съм че нито Kalina_Malina, нито кой да е от нашата група тук, ще падне ниско, и подбуден от користни цели ще обърка правописа, но все пак, локума си е локум, а правописа си е правопис.

    ...Дано Kalina_Malina не се се издразни че и адвокатствуваш ...

    ОтговорИзтриване
  21. Напълно си прав, esnaf sopot. Излияния се пише с И. Признавам. Но "улавям някаква лека агресия, която "не ми е по мярка", и може би в този момент е разбираема, знам ли!? Ако смяташ, че не е уместно да пиша сега, известно време, или въобще, просто ме извести :) , може и на ЛС..."
    Между другото забелязах няколко излишни букви Т в думите възможности и опасност, но сега няма да ги споменавам, че ще трябва да падна много ниско.;)
    Да не забравя да благодаря на Николай, който се е опитал да ме измъкне от неудобното положение, в което ме постави админа.:-)

    ОтговорИзтриване
  22. Ей, разсипахте го това форумче! Само локумени излияния, а за нас баклоядците, нищо! Е бива ли така братя и сестри!

    ОтговорИзтриване
  23. Назрява опосТност от преврат ми се чини :-(

    Е бива ли така братя и сестри!

    Въобразявам ли си, но улавям някаква лека агресия, която "не ми е по мярка", и може би в този момент е разбираема, знам ли!? Ако смятате, че не е уместно да пиша сега, известно време, или въобще, просто ме известете :) , може и на ЛС..."

    P.S. На 9-ти септември шумкарите слязоха от балкана.
    Ние пък на тази дата хващаме гората...
    ...заповядайте, мястото е известно, няма опасТност да се объркате :-)))))... чао!!!

    ОтговорИзтриване
  24. Анонимен, за вас - баклоядците, нищо не мога да направя, щото не знам откъде да я взема баклата. :-))))))

    ОтговорИзтриване
  25. Ха ха баклата...
    А за нас БаКлАвОяЩиТе предполагам знаеш от къде да вземеш баклавата...:-)))))
    P.S И гледай да е като онази на събора дето я ядохме дружно, че за фолкпевиците едвам остана...

    ОтговорИзтриване
  26. По добре да вземе да направи няколко големи тави с баница с локум ... много е добра ...

    ОтговорИзтриване
  27. Може тавите да са пълнии с турска баклава наскоро май беше някакъв байрям, тъй, че ние от турската дружина предпочитаме баклавата пред баницата!!!!

    ОтговорИзтриване
  28. Нено,днес е втория ден на Байрям,но баклавата трае и до месец ,тъй че в четвъртък още няма да е гранясала.
    А не ми разправяй,какво предпочиташ.Онзи ден защо ми тикаше сиренето в ръцете?

    ОтговорИзтриване
  29. А бе Kalina_Malina да докара баклава, па че и опростим още нЕкоя правописна грешцица ;-), хора сме!

    То и бакла става, ама да е с наденица.

    ОтговорИзтриване
  30. Интересни работи показва брояча на копирани думи - 185 думи са копирани в тази статия до този момент, и нито една от тях не е "баклава" !? ;-)

    цък

    :-))))

    ОтговорИзтриване
  31. geri каза...
    ....Онзи ден защо ми тикаше сиренето в ръцете?
    А какво друго да ти тикне в ръцете бе джанъм...??!!??!?

    ОтговорИзтриване
  32. esnaf sopot каза...
    "А бе Kalina_Malina да докара баклава, па че и опростим още нЕкоя правописна грешцица ;-), хора сме!"
    Извинете много, но думата грешчица се пише само с едно Ц. Иначе звучи някак притеснително!:-)

    ОтговорИзтриване
  33. Ами тиках ти сиренето защото друго не остана.

    ОтговорИзтриване
  34. От сиренето Бойка беше приготвила чудесна италианска салата,която беше довършена от Таня С. Гери само може да съжалявате ,че не я опитахте.А и закъсняхте с един ден със слизането от Балкана!

    ОтговорИзтриване
  35. За сметка на това аз ядох от салатата и заради тях.. :-):-):-):-):-):-):-)

    ОтговорИзтриване
  36. Ха опитайте се да познаете утре къде ще се отбия за локум с чай (може би турски)...Нъцццццц(последното бе за Т.С.)

    ОтговорИзтриване
  37. ---------------------------------
    Kalina_Malina каза: "...Извинете много, но думата грешчица се пише само с едно Ц. Иначе звучи някак притеснително!:-)"
    ---------------------------------
    Аз, щото се старая на гръцки да го докарам, та за туй ;-§

    Мезду другото връстането на цленските карти бесе греска...

    :-))))

    ОтговорИзтриване
  38. "‡† Nicki † Nnight †‡ каза...
    Ха опитайте се да познаете утре къде ще се отбия за локум с чай (може би турски)...Нъцццццц(последното бе за Т.С.) "
    * "Нъцццц" в превод от турски - заповядай и ти...

    ОтговорИзтриване
  39. Що да е било греска ????? Сегъ кът мисла ... мисла ... млако ми е трудно тва мислане ... ама май полуцаването им е било голяЯЯЯЯЯма .... греска...

    ОтговорИзтриване
  40. "Блокбастър за еснафския форум !!!
    40 коментара!!!
    ... всъщност... вече 41 :-)))))"
    Така се цитират класиците!:-) Е, с леки корекции, за да отговарят на истината!:-)))

    ОтговорИзтриване
  41. Ми то не е случайна онази фраза "разтягаш ми локууууумиииии"

    ОтговорИзтриване
  42. Но да ви призная малко се притеснявам ... на четящите от София да не им стане пощянка ... то не беше локум, не беше чай, баници със сирене и локум, бакла, баклава и италянска салата ... стига бе хора да не сме в кулинарно шоу ....

    ОтговорИзтриване
  43. Re:Таня Славова-Каквото и да ти разправят- знай че става въпрос за кльопачка :-)))))
    ----------------------
    Kalina_Malina каза:"...40 коментара!!!
    ... всъщност... вече 41 :-)))))..."

    ----------------------
    Като маанеш на админа глупостите- с 6 по-малко :-)))))))))

    ОтговорИзтриване
  44. Таня Славова каза...
    * "Нъцццц" в превод от турски - заповядай и ти...
    Много взе да го разбираш турския нещо....
    Абе това "бастард" на енгилизки не означаваше ли нящо ницензурно като коПиле например..:-))))
    Та си мисля за админа, постът на сайтът му ако станал блок бастард...Какво ще иде да рече :-))))))))))

    ОтговорИзтриване
  45. Ам чи как да не го разбирам - в последно време се мотам с едни много актуални аскериии ...

    ОтговорИзтриване
  46. ‡† Nicki † Nnight †‡ дръпни ръчките и се спри дотук...нещо много си се разприказвал........темата не е ли вече за килера и да мислим за следващо локумо-, бакло-, баклаво-,баницо-, или друго ***-ядстване ?

    ;-)

    ОтговорИзтриване
  47. Щях да напиша нещо ама се отказах и първо не съм се разприказвал, а съм се разписал...
    P.S Усещам лека агресия, която хич, ама хич не ми е по мярка.
    Ако трябва пиши ми на ЛС.

    ОтговорИзтриване
  48. Много хубави неща написа колегата,но за съжаление му се отговори остро и веднага се поиска затваряне на темата,явно еснафския форум е монопол на някого и като не си един от нас си против нас.Тъжно и грозно е според мен.
    Анонимен, но не анонимец

    ОтговорИзтриване
  49. Не разбирам админа кво се мота ми не вземе да заключи малко темата, че то ние се мислехме,че страстите ще се уталожат, а явно страстите се разгорещяват и тона... хич ама хич не ми по вкуса...

    ОтговорИзтриване
  50. Леле, леле, седим си ние тука със Siaro Barut4i , и linco1910, и си пием ракията, и недоумяваме!? Какво правите бе хора? защо се дърляте?

    esnaf sopot, много ми харесва какво правите ти и другите в нашия прекрасен град-Сопот,но извини ме комшии сме,жители сме на този културен град,имай уважение към хората ,които идват от Клисура и най-виче Клисурска община ,не ги нападайте хората,прави са ,те идват винаги,те ви организират нещата,напълно ги разбираме ние тук в Сопот .
    ПОЗДРАВЛЕНИЯ ЗА ВСИчКИ ,БЪДЕТЕ ВСЕ ТАКА ДОБРЕ ДОшЛИ В НАшИЯ ПРЕКРАСЕН ГРАД -Сопот.

    ОтговорИзтриване
  51. Сопотненец каза...
    Леле, леле, седим си ние тука със Siaro Barut4i , и linco1910, и си пием ракията.....
    --------------------------------------------------
    Тъй значи седите си вие със Siaro Barut4i и linco1910 а Клисурец къде го забравихте??!!
    или той не е достоен да седи с вас и да Ви пие от ракията нЪл тъй!!??
    Анонимен, но в никакъв, ама в никакъв случай анонимец

    ОтговорИзтриване
  52. Тъжно, много тъжно. Да се затвори темата точно, когато всеки иска да участва с мнение в нея. Това - струва ми се, не се случвало дори и в сродни нам форуми. Какъв тъжен начин да прережеш крилата на творческото вдъхновение, на поетичната мисъл. Какво огорчение. Мисля, че темата тепърва ще се разгръща въпреки желанието на админа. Особено след гостуването на Николай у нас. Хайде, останете си. Аз отивам да приготвям чая. И дано намеря друга тема в други форуми, която да ме утеши!:-(

    ОтговорИзтриване
  53. Айде стига беееее . . . пак само Николай .... а аза още не съм станала от леглото та да организирам пътуването, за мен никооой не мисли ...

    ОтговорИзтриване
  54. Боже, божкеле! Какво виждат очите ми. Ставам си я тази сутрин и какво чета в любимото ми форумче. Появил се е имитатор, а и се споменуват познати нам персонажи от сродни на сродни нам форуми. Егаси, направо байгън да ти стане...

    Байгън*-страсти калинови, ама някак си по истанбулски.

    ОтговорИзтриване
  55. бре еснафи, как да отидем в Клисура на чай като ПРЕДСЕДАТЕЛЯТ не иска да поеме разходите

    ОтговорИзтриване
  56. ... извинете...
    ... някой да ми е виждал бутона "DELETE ALL" ??? ... един такъв... червен... странна работа, одеве беше тук...

    ОтговорИзтриване
  57. Вече не мога да контролирам писанията във форума... бутона мистериозно исчезна :-(

    ...Отново съм в страни от събитията, и отново барем с 30-на километра...

    Сега вероятно си стоят на сбирка на чашка чай и локум за мезе, и коментират ли обсъждат...

    ...Да имат късмет само да са ползвали наш инвентар, отивам да броя лъжичките в Еснафа... :-(

    ОтговорИзтриване
  58. Бутонът мистериозно иЗчезна, както и буквата З.;-)
    А сбирката сме я отложили за по-късно, щото и Николай иЗчезна за известно време. Но няма да я пропуснем. И докато го чакам набързо спретнах едни катми. Рекох си: то локум и чай не върви, ами я да забъркам и нещо по-така.:-))))))

    ОтговорИзтриване
  59. ----------------------------------
    цитат: "...то локум и чай не върви..."
    ----------------------------------

    А, не върви, ти докарай локума, пък гледай как ще иСчезне за миг, барабар с чая :-))))))

    Харесва ми че си поемаш отново функциите за грижа към правописа и чистотата на езика. Така трябва! Добре се справяш до момента- откриваш всичките ми коварни капани ;-)

    ... жалко само, че винаги излЕания ще си се пише с И ... жалко ...:-р

    ОтговорИзтриване
  60. "Блокбастър за еснафския форум !!!
    60 коментара!!!
    ... всъщност... вече 61 :-)))))"
    Ще ви замоля да не споменавате повече тази нелепа грешка, която има своето логично обяснение, тъй като както ви е известно двете букви Е и И са една до друга на клавиатурата. Това ме травмира и ме кара да се чувствам много зле. И ако все пак бъде спомената, ще се наложи да отпиша еснафския форум от фаворитите си.

    ОтговорИзтриване
  61. Еййй пак тоя бастард .....
    ..Какво!!! Катми ли!
    Идвам моменталически....

    ОтговорИзтриване
  62. Тъй тъй, то и С и З са едно до друго,... само едно Д дето се мъдри между тях :-)))) но иначе са си направо комшии :-)))))

    ..Какво!!! Катми ли!

    ОтговорИзтриване
  63. Бах мааму то аз днес докато варих доматите и се потих над печката вие направо сте пребили клавиатурите на комповете, нямахте ли пушки за чистене и униформи за пране и за гладене бре та мързелувате така? :)))

    "Блокбастър за еснафския форум !!!
    63 коментара!!!
    ... всъщност... вече 64 :-)))))"

    ОтговорИзтриване
  64. Или казано(написано) по друг начин
    локууууууууууууууууууууууууууууууууууууууууууууууууууууууууууууууууум
    Това е думата локум с 65 броя "у"

    ..Какво!!! доматен сок ли! ...

    ОтговорИзтриване

емотиконка се вмъква, като се постави символният и еквивалент в коментара
Можете да използвате някои HTML маркери, например:
<b></b>, <i></i>, <a href=""></a>
Как се публикува коментар, подробно е обяснено тук