публикуване на статия| * | #|публикуване на коментар
VIP ЗОНА| |ПРАВИЛА| |Официални изявления | | | |
***

петък, 2 април 2010 г.

Град Клисура в Априлското въстание

Многожеланият и дългоочакван ден настана!!!
Това което преди две години изглеждаше, като желание днес стана на дело.
След 84 години книгата на Христо Попов отново излиза в родната му Клисура, но вече в съвременно издание!
Уникален разказ за живота в Клисура преди и след паметната 1876г.
Трескавата подготовката, началото и погромът на въстанието разказани през погледа на живият свидетел и дестетник от позицията на местността Пресвета.


Кой е Хр. Попов! Идването на апостолите Волов и Бенковски в Павурджиевия хан!
Клетвата на един става клетва за цяла Клисура!
Забравените клисурски герои! Нейчо Калъча-човекът легенда или как половината град избегна смъртта благодарение на него.
Клисурци в Копривщица!
Бягство през Балкана - потресаващ разказ на десетникът и опълченец Христо Драганов!
Животът след робството.
Защо трябва да се гордеят клисурци!
Отговорът на всичко можете да намерите в книгата на Хр. Попов "Град Клисура в Априлското въстание"
за повече информация

8 коментара:

  1. ‡† Nicki † Nnight †‡,
    Моите поздравления за това, че книгата вече е факт.

    Цяло чудо е че в едно, иначе "материално" и "бездуховно" време излизат на бял свят такива издания, коедо до някъде ми подсказва, че времето съвсем не е толкова материално и бездуховно.

    Пожелавам бързо изчерпване на количествата, повече хора да се сдобият с книгата, и още повече хора да я прочетат.

    От тук искам да направя поръчка за един екземпляр. Донеси във Еснафа другият път.

    Още веднъж- Поздравления!!! Това е много добра новина!!!

    ОтговорИзтриване
  2. Според мен, една книга ще е крайно недастатъчна за родолюбците от сопотски еснаф. Те като своя велик съгражданин трябва да прочитат, дори да препрочитат тази книга. Знам ли, може да се появи и продължение на романа "Под игото".

    ОтговорИзтриване
  3. Евгени,
    Разбира се че ще има книга за теб! Веднага ще запазя от тези, които топли, топли пристигнаха...
    Разбира се ще има и за всички колеги-еснафи, стига да проявят желание да я притежават.
    -----------
    P.S...Авторът на този анонимен коментар подозрително ми прилича на един когото познавам...!
    Как мислиш Гена...?
    Уж го учи да влиза с регистрация, ама друго си е анонимката нали ?..:-))))

    ОтговорИзтриване
  4. ------------------------------------------
    ‡† Nicki † Nnight †‡ каза: "...Авторът на този анонимен коментар подозрително ми прилича на един когото познавам..."
    ------------------------------------------
    Почеркът някякси ми е познат :-))))

    ------------------------------------------
    Анонимец храбър каза:
    "...една книга ще е крайно недастатъчна за родолюбците от сопотски еснаф..."

    ------------------------------------------
    В това си напълно прав, Анонимец, тя душата еснафска, макар и стисната и цицлива, е също и душа, жадна за знания и просвета. Така де, няма само круши да изнасяме ;-))))

    P.S. С този пост на Анонимец храбър, си мисля ,че той всъщност произхожда от град със традиции в търговията ;-)

    ОтговорИзтриване
  5. Ники, флаша не тръгва ли в сайта на Клисура?

    ОтговорИзтриване
  6. Браво, много хубава новина! Дано все по-често се намират хора като вас, които да милеят за родния си край и да събуждат спомените за едно минало, което никога не трябва да забравяме!

    ОтговорИзтриване
  7. esnaf sopotказа...
    Ники, флаша не тръгва ли в сайта на Клисура?
    За мое съжаление, Не. Успешно се итрегрира в HTML кода, но като заредя страницата се изписва съобщение "url адресът е изтрит", за разлика от адресите от YouTube например!!
    Което ме кара да мисля, че сървъра се защитава по някакъв начин от линкове на определени сайтове и ги трие автоматично.
    За това обаче ще трябва да поговоря с Тасо, за да видим дали този проблем може да се премахне...

    ОтговорИзтриване
  8. Христос воскресе! Честит празник на всички! Да сме живи и здрави и да се радваме на живота!

    ОтговорИзтриване

емотиконка се вмъква, като се постави символният и еквивалент в коментара
Можете да използвате някои HTML маркери, например:
<b></b>, <i></i>, <a href=""></a>
Как се публикува коментар, подробно е обяснено тук