публикуване на статия| * | #|публикуване на коментар
VIP ЗОНА| |ПРАВИЛА| |Официални изявления | | | |
***

събота, 11 септември 2010 г.

Байрямоеснафщина - Еснафобайрямщина или следобедните кулинарни митарства на един еснафин

Когато снимките говорят... и админите мълчат!!!............................................................................ (АдМИН)................ <º))))><




След баклаваджийската авантюра в близкото празнуващо селце Рахманларе(разбирай сегашно Розино) незадоволеният (откъм сладки изкушения) еснафин реши да сложи финал на напрегнатият кулинарен съботен ден с гости (по предварителна покана) на турски чай, катми със сладко от череши и локум за мезе в дома на Kalina_Malina.
Гостито премина по предварително уточнения дневен (пардон: вечерен) ред.
  1. Посрещане.
  2. Настаняване в стаята за гости.
  3. Кратка размяна на любезности.(докато се подгрява предварително подготвения турски чай)
  4. Консумиране на въпросните кулинарни специалитети съпроводени с дружеска беседа на високо интелектуално ниво и кратък преглед на политическата ситуация в сродни и вече не до там сродни нам форуми...
По думи на самата Kalina_Malina локумът на трапезата не бил като ОнЯ локум, а бил малко по-различен (от ОнЯ локум, дето нашия еснафин едвам свари да опита)
Като подкрепа към описаното по-горе проведено мероприятие(пардон: ГОСТИ) се прилагат съответните протоколни снимки:

52 коментара:

  1. Гледам първата снимка, и си викам:
    Лелеееее,... залъка от устата шЪ му извадят на човека :-))))

    а втората снимка, макрото, си е направо гадничко от твоя страна... ча'й че си олях клавиатурата...

    Имам предложение- еснафския форум да го регистрираме в топ 100 на кулинарните блогове :-))
    че избием рибата :-))

    P.S. ... а баклава случайно не хартиса ли за четвъртък бе джанъм !? Че с катми много вървяла....

    ОтговорИзтриване
  2. Току що получих уверенията на Фатма, че някой път(дано да е по-скоро)щяла да направи баклава, че да занеса в някой четвъртък и на моите бедни братя еснафи...

    ОтговорИзтриване
  3. Тази статия и заглавието и се развиват по-динамично от коментарите към нея :-)))

    добре че деня все пак привършва, че иначе със сигурност ‡† Nicki † Nnight †‡ го грози някое стомашно разширение, пък мен някоя язва :-(

    ... и ‡† Nicki † Nnight †‡, розовият цвят ти отива, не го пренебрегвай моля те

    ОтговорИзтриване
  4. evgeni каза..... и ‡† Nicki † Nnight †‡, розовият цвят ти отива, не го пренебрегвай моля те
    ...Като чета такива работи по някога се чудя кой пише от този профил! Ти или Гергана....:-))))))

    ОтговорИзтриване
  5. Ей веднага изстреля отговор брей, явно поемането на много и все висококачествени въглехидрати е направило мисълта ти като бръснач!

    Защо само Гергана, не мога ли и аз от време на време да съм естет?

    А за профилите си прав- у назе гуглепрофили да искаш, даже се чудя дали да не услужа и на анонимни наши приятели, дето така и не свариха да се регистрират...
    :-)))))

    ОтговорИзтриване
  6. То едно е да не свариш, друго е да не можеш :-)))))

    ОтговорИзтриване
  7. С риск да си навлека гнева на някои четящи ще кажа, че наистина локума беше по-специален (пък и го пишеше на кутията), а чаят беше с аромат на канела, портокалови корички и още нещо...Мисля, че тези уточнения бяха важни щом като ще се регистрираме в топ 100 на кулинарните блогове.:-)

    ОтговорИзтриване
  8. Хайде бе колегиииииии!!!!
    По-висока активност трябва!!!
    Норма трябва да се гони - 65 коментара!!!

    Таня Славова сигурно се е активирала в други форуми, да качва масиви от снимки, Neno вярно че е по доматето, ама можеше да драсне някой ред- от локумова срама поне, svetlio от известно време тука ни е зацепил като еснафин членска карта,Анонимец храбър от имитаторите ли се засегна- никакъв го няма и него, Kalina_Malina .... а, тя се отчете, тамън щях да я клъвна и нея ;-)

    Хайдееее, ше 58коментара... в същност 57 :-)

    ОтговорИзтриване
  9. Ами така е, като се изпращат объркани послания на хората. Когато се активизират - затваряме темата и търсим иЗтриващите бутони. Като не се включват - по-висока активност трябва, норма трябва да се гони! И с това мое мнение не искам да клъвна никого.;-) Просто търся причината за липсата на активност по тази иначе толкова интересна кулинарна тема.:-))))))))

    ОтговорИзтриване
  10. А аз пък докато ви чета кометарите реших да клъвна каквото е останало от вчерашната баклава :-)

    ОтговорИзтриване
  11. Ти клъвни клъвни,
    но и за четвъртък остави !

    ОтговорИзтриване
  12. ‡† Nicki † Nnight †‡,вече прекалява...То не беше локум,то не беше баклава ,а пък и катми.Сериозно съм обезпокоена за здравето му вече-това са истински холестеролни бомби.

    ОтговорИзтриване
  13. Ама вас наистина ви гони свободията...нямате ли си работа бе хора!?! Не съм се развихрила да качвам снимки .... днес бях развихрена на служебното поприще ... работа, работа и пак работа...все пак е неделя трябваше да поработя малко.

    ОтговорИзтриване
  14. geri каза... Сериозно съм обезпокоена за здравето му
    Гери,
    Благодаря Ти..:-(( .... Мила...:-((
    Сал ти остана да се кахъриш за мен :-((
    Ей на виж ма!
    Преяждам с баклава и катми..
    Тъпча се с локум...ходя по гости...
    да ме ожалиш...
    ..а другите се правят, че не забелязват.:(((((
    единствено ти си загрижена за мен :(((

    ОтговорИзтриване
  15. ------------------------------
    ‡† Nicki † Nnight †‡ каза: "... Благодаря Ти..:-(( .... Мила...:-(("
    ------------------------------
    Брей брей... като си заслАди, и му става едно МИЛО, ... МИЛО.... :-)))

    Добре че не се загрижих и аз за здравето ти, та да ме наречеш и мене МИЛИ :-))))

    ОтговорИзтриване
  16. Такъв съм си аз. Обхване ли ме умилението ставам един сантиментален..сантиментален....

    ОтговорИзтриване
  17. А аз си мислех,че си друг, когато си себе си...

    ОтговорИзтриване
  18. На вниманието на г–ца Славова– не съм ви зацепил, работя върху едно проследяващо устройство , свързано с имплантираните на всеки член на еснафа чипове.Тези дни отчетох пиков скок на нивата на кръвната захар и няколко хормонални показатели. Сериозно съм загрижен за здравето на някои наши приятели.Ники, умната със сладкото и хубавите момичета, не ме стряскай.Що се отнася до мен ,публикуваните снимки ме доведоха до толкова обилно слюноотделяне, че щях да се удавя. Помислете и за нас в четвъртък....

    ОтговорИзтриване
  19. Neno вярно че е по доматето, ама можеше да драсне някой ред- от локумова срама поне


    Какво писане бе Гена, то този форум заприлича на кулинарното шоу на Ути Бъчваров и Иван Звездев барабар с него, а не на еснафски. Като го отворя и клавиатурата ми подгизва от слюнкоотделяне, а питаш ли с мокра клавиатура как се пише :(((
    Нещо май започна да ми намирисва на пир по време на холера, то пира се вижда за кои е, а холерата май остана за сродните и не до там сродни нам душици :)))

    ОтговорИзтриване
  20. Ненко, братко кризата си е криза ,като няма работа поне плюскане да има.Дано твоите Управляющи съпартийци се сетят за онази приказка за султана , дето изпращал везира си на проверки.Като ни видят , че сме го ударили на ядене и пиене, белки се сетят за данъците...Между другото Бойчи и тя го еударила на кулинарни занимания – вари еснафското сладко от смокини , та се надявам в скоро време и аз да се подсладя....

    ОтговорИзтриване
  21. И да не забравите мярката:
    2 смокини(+/-2) :-))))))

    --------------------

    Всичко на плюскане го е ударило :-( ... както и да е, отивам да глътна некой гранулиран елач,.... има едни червеничко с жълтичко..............

    ОтговорИзтриване
  22. Това еснафско сладко вървеше ли с катми???

    ОтговорИзтриване
  23. Бартери тук се заформят нЕкви....
    ...извън четвъртъчни...
    ...ми се чини ...
    :-)))))

    ОтговорИзтриване
  24. Това еснафско сладко вървеше ли с катми???

    Върви и още как, ти само донеси катмите!!!

    ОтговорИзтриване
  25. E, така по-спокойно се чете някакси :-))))
    Чист текст....
    Чисто интелектуално възприятие....
    Музика на сферите....

    Колеги, любувайте се на текста! Четете и препрочитайте, докато не е решил и него да забърши, и сиротни да ни остави на гола голеничка публикация :-(

    ОтговорИзтриване
  26. Ох, свят ми се зави докато прочета извънредното съобщение.:-(

    ОтговорИзтриване
  27. Г-н esnaf sopot те такоова безобразие и в сродните на сродни нам форуми го няма!!! Та къде отиде демокрацията и свободата на словото, печата и тям подобни думички???? Поне като не сме яли то очите да оплакнем като хората :(( Аз протестирам и приканвам и другите воайори на кулинарното изкуство да изразят публично протеста си срещу АНТИДЕМОКРАЦИЯТА във форума!!!!

    ОтговорИзтриване
  28. Някои хора ревът срещу цензура, ама като пускат анкети да си я оставят така, както са си я пуснали, а не да намаляват в последствие и броя на възможните отговори.
    Така един глас отиде на празно....
    Явно се следват някакви конюктурни политики, под прикритието на демократичност и свобода на снимкопоказването.

    ОтговорИзтриване
  29. Ти по добре да върнеш снимките,‡†хулиган†такъↇ , ‡ †мискинИн†мрсИ톇!!! >:-\

    Авъпросният вариант го маанах, оти то не беше отговор, ами цял роман. Заради туй, при разглеждане даваше резултата на 1 метър у десно :-)))


    Ако все пак желаеш, другата седмица ще пусна нова анкета с един единствен вариант отговор- отпадналия ;-)

    ОтговорИзтриване
  30. Не стига,че сегиз-тогиз манипулираш анкетата, ами се очаква и отговорите да изфабрикуваш.
    От колко Google профила смяташ да гласуваш?

    ОтговорИзтриване
  31. А ние анонимните, кой бутон да натиснем, че да си дадем и ний справедливия вот???
    Сякаш ние нямаме право да гласуваме.
    Каква е тази шуробаджанашка електронна седянка.
    Само на едни се дава право да гласуват, а други не. Тъй ли?
    --------------------------------------
    Анонимен, но в никакъв случай анонимец

    ОтговорИзтриване
  32. Честит празник на всички, заети в будителското поприще!Желая успех в наливането на знания в бетонните ученически главички . Пазете си нервите , че в магазина резервните свършиха...

    ОтговорИзтриване
  33. -----------------------------
    ‡† Nicki † Nnight †‡ каза:
    "...ами се очаква и отговорите да изфабрикуваш..."

    -----------------------------
    Че аз един вот не изманипулирам ли - к'ъФ админ съм бре!?
    :-)))))))))

    -----------------------------
    ‡†Ано†ниме톇 каза:
    "А ние анонимните, кой бутон да натиснем....
    "
    -----------------------------
    Как кой !? - АНОНИМНИЯТ разбира се...
    :-)))))))))

    ОтговорИзтриване
  34. Eййййй.... как са се активизирали избирателите по третия отговор....
    И после ако ми кажете, че няма манипулации....
    Нищо чудно избиратели да гласуват не само от повече от един браузър ами и от повече от един компютър и повече от един профил!
    Изборите са манипулирани!

    ОтговорИзтриване
  35. Какви манипулации !?! Няма такова нещо просто като се уверихме, че няма да има и за нас, решихме поне очите да напълним !

    ОтговорИзтриване
  36. ---------------------------------------
    ‡† Nicki † Nnight †‡ каза: "Eййййй.... как са се активизирали избирателите ..."
    ---------------------------------------
    Като гледам- не само тук има оживление,и може би в този момент е разбираемо, знам ли!? ...

    ОтговорИзтриване
  37. Призовавам към явно гласуване!
    Мястото и часа на срещата са известни.

    ОтговорИзтриване
  38. На вниманието на всички! Сезирам изборните органи.
    Налице е компютърен изборен туризъм. Или казано по друг начин "Компютърно изборно преселение".
    Потребители гласували от едни РС- та ходят да гласуват и от други РС-та.
    Това ако не е опорочаване на изборния процес не знам какво друго ще е.

    ОтговорИзтриване
  39. Хайде стига с тези обвинения ... изборен туризъм ... според мен ти просто не знаеш да губиш ... или ... да не би да не знаеш как да върнеш забърсаните снимки АААА !?!?!?!?!

    ОтговорИзтриване
  40. Аз ли да не знам да губя а? А вие като гласувате по няколко пъти от няколко места. Това почтенно ли е питам аз и отговор не искам.
    А забърсаните снимки са забърсани снимки!

    ОтговорИзтриване
  41. Значи бях праваааа ... не можеш да ги върнеееш !?!

    P.S. В правилата на анкетата никъде не пише колко пъти можеш да гласуваш ! И какво са виновня някои от нас, че имат повече от една възможност за гласуване?

    ОтговорИзтриване
  42. Въпросът е не дали мога г-це Славова, а дали искам.
    ..И това е последното ми писане по тази тема(е може и предпоследно)!

    ОтговорИзтриване
  43. Браво на ‡† Nicki † Nnight †‡ , за това, че възстанови снимките!!!... макар и със зоналната загубата на качество... явно бъг при преноса :-)
    Така като гледам някои снимки- кадаиф ми се е приял...

    (> " " <)
    ( ='o'= )
    -(,,)-(,,)-

    ОтговорИзтриване
  44. Много се омаза и замаза положението тук,но все пак е по-добре от нищо.

    ОтговорИзтриване
  45. Нещо имаш възражения срещу омазването и замазването ли?

    ОтговорИзтриване
  46. Щом го казвам -имам.Върни си първите снимки-все пак по-естетични са.

    ОтговорИзтриване
  47. Искаш да си говорим за естетика ли? :-|
    Тогава нека си поговорим и за етика!
    Ото Вайнингер е при теб. Погледни главата "Етика и естетика"!
    ..А етично ли е да провокирам гладни страсти и неуместно слюноотделяне у съвсем невинни хора?

    ОтговорИзтриване
  48. А етично ли е да говорим за нещо,за което другите са в невидение?

    ОтговорИзтриване
  49. А защо не? След като са в неведение. Нека четат. Нека се образоват :)))))))

    ОтговорИзтриване
  50. ...За протокола само..
    невИдение ли е по правилно да се пише или
    невЕдение?

    ОтговорИзтриване

емотиконка се вмъква, като се постави символният и еквивалент в коментара
Можете да използвате някои HTML маркери, например:
<b></b>, <i></i>, <a href=""></a>
Как се публикува коментар, подробно е обяснено тук