публикуване на статия| * | #|публикуване на коментар
VIP ЗОНА| |ПРАВИЛА| |Официални изявления | | | |
***

събота, 15 ноември 2014 г.

Изложба на Брайън Бейти в гр. Карлово






Изкуството на гравираните яйца, кратуни, авторски бижута.


Художникът приложник от Юта САЩ,  Брайън Бейти, който е гост от няколко дена в работилниците на "Сопотски Еснафъ"  , открива съвместна изложба с някои български творци,
в  гр. Карлово .


Изложбата ще бъде открита в понеделник в Бухаловия хан, в 13,00 часа   




_____________________________
 Публикувал: evgeni

2 коментара:

  1. Уникален творец на красота !
    Възхитена съм !

    ОтговорИзтриване
  2. Брайън много харесва България.
    Много му допадна атмосферата в работилниците , и не напоследно място - атмосферата и приятелските отношения между майсторите в "Сопотски Еснафъ"

    Откъс от интервюто му за в. "Марица":

    " ...Тук открих големи артисти, невероятни майстори, които имат изключителна фантазия, висок вкус и умения да създават прекрасни произведения, не крие възхищението си американецът. Беше като в непозната за мен приказка, сподели за "Марица” художникът. Седях в работилницата на Занаятчийския еснаф в Сопот. Около мен имаше много хора, които работеха, ръцете им ваеха прекрасни неща. Те общуват помежду си. Обменят идеи, коментират. После заедно сядат на една маса, ходят си на гости в домовете си. Семействата им се познават и обичат. Това много ме впечатли, сподели Брайън. Пътувал съм на много места по света, но не съм виждал толкова много хора майстори да работят заедно и да се подкрепят толкова много. В Америка всеки работи самостоятелно и обмяната на идеи е нещо почти непознато, коментира той...

    Цялата статия

    ОтговорИзтриване

емотиконка се вмъква, като се постави символният и еквивалент в коментара
Можете да използвате някои HTML маркери, например:
<b></b>, <i></i>, <a href=""></a>
Как се публикува коментар, подробно е обяснено тук